Pilotaż

Od wielu lat jestem pilotem wycieczek i rezydentem. Dotychczas współpracowałam z wieloma biurami podróży z całej Polski. Latem pilotowałam oraz byłam rezydentem w takich krajach jak Chorwacja, BiH, Czarnogóra, Albania, Macedonia, Serbia, Słowenia, Grecja, Włochy- dlatego też są mi doskonale znane i chętnie po nich oprowadzam.

Wyjazdy jesienne i wiosenne najczęściej  związane są z prezentowaniem turystom urokliwych zakątków Pragi, Wiednia, Budapesztu, Wenecji, Lwowa. Z wykształcenia jestem filologiem, posługuję się wieloma językami (angielski, chorwacki, włoski, rosyjski).

Zimą jeżdżę głównie z grupami narciarskimi (Włochy, Szwajcaria, Francja).  Do tej pory opiekowałam się turystami m. in. w Val di Fiemme, Val di Sole, Lombardii, Alta Valtellinie, Val di Aosta, Saas Fee, 3 Vallees. Pracując tam całe sezony znakomicie poznałam  regiony i specyfikę wyjazdów narciarskich.

Dodatkowo posiadam uprawnienia opiekuna i kierownika kolonii. Jestem też jednym z niewielu licencjonowanych przewodników po pięknej Czarnogórze oprowadzających grupy polskie i anglojęzyczne.

Na wszystkie świadczone usługi wystawiam rachunki.

Zapraszam do współpracy!
Irena Ryt-Chrobok